Åstorp/Kvidinge IBS - Vi satsar för framtiden

Åstorp/Kvidinge IBS

Innebandy
Föreningsfakta

Kick-Offen drog fullt hus!

2015-09-14 08:00
Det blev en enorm uppslutning på årets Kick-Off! 

Ordförande Thore Olsson är mycket nöjd och säger att det är riktigt kul att vi kan samla så många spelare och föräldrar vid ett och samma tillfälle. Det är många i styrelsen som har gjort ett enormt jobb för att sy ihop detta och detta är något som vi kommer att fortsätta med. Det är första gången och vi har lite detaljer att slipa på för att det ska bli ännu bättre till nästa år. Men vi är väldigt nöjda med utfallet. 

Spelarna fick sina nya matchtröjor och även prova de nya träningsställen. Det fanns även massor med innebandy utrustning att prova från Intersport och Unihoc till rabatterade priser. Vi delade ut gratis bananer, pannband och vattenflaskor med Å/K IBS logga på till alla spelare.

Vi räknar med att uppåt 180 spelare var på plats och med föräldrar och syskon så var det närmare 400 personer på plats. Klart imponerande!
 
Våra samarbetspartners på Intersport och Unihoc tyckte att det var kanon låter Linus på Intersport meddela.  

Nyhetsarkiv

Å/K IBS Videos
Klubbhuset
Craft
Kvidinge Snickeri
Lyondell
ICA OJ
Per i Viken
Kullabygdens blommor
Bjärekraft
Kvidingebyggen
Zoegas
MAX i Hyllinge
GoWell
Söderåsens Golf
Swedoor JW
Bjäre Chips
Padel & Gym
MAXI Hyllinge
Just Tasty
ÅKIBS Webshop
Flow Leadership Partner
Å/K IBS Videos

Sponsorhuset

Sponsorer

KlubbhusetCraft
Kvidinge SnickeriLyondell
ICA OJPer i VikenKullabygdens blommor
BjärekraftKvidingebyggenZoegas
MAX i HyllingeGoWellSöderåsens Golf
Swedoor JWBjäre ChipsPadel & Gym
MAXI HyllingeJust Tasty

ÅKIBS Webshop

ÅKIBS Webshop

Gräsroten

Mental Träning

Flow Leadership Partner

Swish/Kontokort